تبلیغات
ツJ 4 Gツ - چگونه دستبند چوب بستنی ای بسازیم؟
JuSt 4 GiRlSs

چگونه دستبند چوب بستنی ای بسازیم؟

دوشنبه 10 تیر 1392 11:59 ق.ظ

نویسنده : ELA_GIRL
ارسال شده در: چگونه بسازیم؟ ،
ســـــــــــلامــ
امروز براتون آموزش درســــــتــ کردنـ دســـتبند با چوب بستنیـ آوردم
دستبند چوب بستنی‌ای

آدمای خلاق، از شکم مادرشون خلاق و مبتکر به دنیا نیومدن. اونا از یه جایی به این قابلیت ارزشمند بشر پی بردن که می‌شه با هیچ همه چیز ساخت و همین فرمون رو گرفتن و پیش رفتن.
خلاقیت باید پرورش پیدا کنه و بهترین سن برای این اتفاق بچگیه. بچه‌ها خیلی زود یاد می‌گیرن که چطور از چیزهای دور ریز یه وسیله خوب بسازن. حتما یادتون هست که با کمی تخیل از یه تیکه چوب یه عروسک می‌ساختیم و یه پاره آجر می‌تونست تو دنیای خیال‌مون تبدیل به یه کامیون بشه و ساعت‌ها سرگرم‌مون کنه.
می‌دونید می‌شه با چوب بستنی و چند تیکه روبان دستبندای رنگی پنگی خوشگل ساخت؟ چرا با بچه‌ها دست به کار ساخت این دستبدها نمی‌شید تا قدم‌های اول خلاقیت و صرفه‌جویی رو باهاشون بردارید؟
برای ساخت این دستبدهای زیبا نیاز به یه لیوان آب، یه درفش (وسیله‌ای برای کنده‌کاری و کفاشی و …)، قیچی، نخ ابریشمی، چوب بستنی و نوارچسب‌های نقش‌دار یا روبان‌های رنگی نیاز داریم. یادتون باشه که این وسایل رو می‌شه از بیرون نخرید، تو هر خونه‌ وسایلی پیدا می‌شه که بتونید جایگزین کنید. به جای روبان از پارچه‌های رنگی می‌شه استفاده کرد و کار درفش رو می‌شه به یه میخ سپرد. خلاقیت یعنی همین که لنگ چیزی که نیست نباشیم.
برای شروع چوب بستنی‌ها رو تو آب بخیسونید. چوبی که دو روز تو یه لیوان آب خیس خورده انعطاف داره و می‌شه بدون اینکه بشکنه خمش کرد.
بعد از دو روز چوب‌های خیس رو به دیواره داخلی لیوان تکیه بدید. چوب‌هایی که نزدیک کف لیوان هستن حلقه‌های کوچیک‌تری می‌سازه و هر چی به لبه لیوان نزدیک‌تر می‌شیم حلقه‌ها بزرگ‌تر می‌شن.
یه روز بعد چوب‌ها به شکل حلقه دراومدن و خشک شدن و دستبندسازی وارد سرگرم‌کننده‌ترین مرحله خودش می‌شه. حلقه‌های چسب رو بیارید و تیکه‌تیکه ببرید. اگه نوارچسب نقش‌دار نداشته باشید، کار یه ذره سخت می‌شه چون باید روبان‌ها رو ببرید، لبه‌ روبان رو با فندک حرارت بدید تا نخ‌کش نشه و کمی چسب مایع بهش بزنید. روی لبه حلقه، مثل تصویر یه سوراخ کوچیک ایجاد کنید تا نخ دستبد رو ازش رد کنیم. کل حلقه رو با نوارها پر کنید و برای تمیزکاری پشت دست‌بند رو با یه نوار یه تیکه بپوشونید.
به تصویر دستبندهای ساخته شده نگاه کنید. بی‌نظیر نیستن؟ اون دست کوچولویی که تو ساختن این دستبندا مشارکت کرده، چند سال دیگه چیزای بزرگ‌تر و خلاقانه‌تری خواهد ساخت.

دستبند چوب بستنی
خب چطور بود؟


دیدگاه ها : نفر نظردادن تو هم بده
آخرین ویرایش: دوشنبه 10 تیر 1392 12:10 ب.ظنمایش نظرات 1 تا 30